wiadomości parafialne


 

XIII Niedziela Zwykła

28.06.2026 r.

 

     Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej archidiecezji  – „Bóg zapłać !” 

 

 *****

  Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).
 W poniedziałek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. W tym dniu papież Leon XIV pobłogosławi i nałoży paliusze nowym metropolitom z całego świata. Wśród nich znajdzie się nasz arcybiskup Andrzej Przybylski, metropolita katowicki, a także kardynałowie: Grzegorz Ryś, metropolita krakowski oraz Konrad Krajewski, metropolita łódzki.W tym szczególnym czasie prosimy wszystkich diecezjan: duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich o modlitwę za naszego księdza arcybiskupa Andrzeja Przybylskiego, za cały Kościół katowicki i metropolię powierzoną jego pasterskiej posłudze.
 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy dziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy się też modlili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 W piątek będziemy obchodzili święto Świętego Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
 Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby Stolicy Apostolskiej - Świętopietrze.

 

 Intencja papieska na lipiec: O szacunek dla ludzkiego życia.
Módlmy się o poszanowanie i ochronę życia ludzkiego na wszystkich jego etapach, uznając w nim dar od Boga.

 

 

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie realizuje unijny projekt „Rozwój opieki długoterminowej w powiecie pszczyńskim”. W marcu Hospicjum uruchomiło nowy nabór uczestników, który obejmuje opiekę nad chorym seniorem.

  

  Dziękujemy rodzinom, które przygotowały kościół do niedzielnej liturgii.

 

 

   Duszpasterstwo dzieci i młodzieży 

 

  Zapraszamy młodzież (16–35 lat) do udziału w Światowych Dniach Młodzieży Seul 2027. Wyjazd organizowany przez Grupę Pszczyńską odbędzie się w dniach 22.07–09.08.2027. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie Chin oraz Korei Południowej. Zapisy za pomocą formularza:
https://forms.gle/Cdp2NcAq5bBmi2Y19
Dodatkowe informacje: ks. Marcin Głąbek, marcin.glabek@katowicka.pl

 

[pobierz] 0.1 MB lectio-divina

Modlić się z Pismem Świętym w ręku.

 

Metoda ma trzy etapy. Każdy z nich wyraża się jednym słowem.

Pierwszy etap wyraża się słowem „czytaj!”

Drugi etap wyraża się słowami „powtarzaj!”

Ten trzeci etap wyraża się słowem „mów!”