wiadomości parafialne


  

 II Niedziela Adwentu

05.12.2021

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont krypty katedry. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na wschodzie – „Bóg zapłać!” 

  *****

 

 Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.
  Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii otrzymają medaliki. Poświęcimy chorągiew dla wspólnoty Dzieci Maryi.
  Msze Święte roratne sprawowane są codziennie - serdecznie zapraszamy!

 Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

 

                                       Szczęść Boże !