wiadomości parafialne


  

 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021 r.

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem zbiórka funduszy na pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach – Bóg zapłać!

  *****

 

  W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności?
 Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  W środę o godz. 17.25 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W czwartek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla uczniów Szkoły Podstawowej. W piątek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. dla dzieci po I Komunii św.
 Intencja misyjna : Za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.
 W sobotę o godz. 17.25 adoracja Najświętszego Sakramentu
i okazja do spowiedzi św. przed niedzielą.
 Polecamy kolejny numer Gościa Niedzielnego.

 

                                       Szczęść Boże !

 

                                                               

 

  Wspólnota Wykładowców i Studentów Wydziału Teologicznego UŚ serdecznie dziękuje  wiernym archidiecezji za ofiary materialne złożone na działanie Wydziału. 1 czerwca rozpoczęły się zapisy na studia z zakresu teologii oraz nauk o rodzinie, dzienne i zaoczne na rok akademicki 2021/2022. Obecnie na Wydziale kształci się ponad 300 studentów w wieku od 19 do ponad 60 lat. Zapraszamy do studiowania i poznania wielu ciekawych ludzi. Szczegóły można znaleźć na stronie Wydziału Teologicznego i jego facebookowym koncie.


OGŁOSZENIE WÓJTA 

 

Informuję, że w związku z prowadzonym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w dniach:
• 07 sierpnia 2021 r. (sobota) w godz. 8.00 do 14.00,
• 10 sierpnia 2021 r. (wtorek) w godz. 8.00 – 18.00,
• 12 sierpnia 2021 r. (czwartek) w godz. 10.00 do 18.00
w bibliotece w szkole w Radostowicach będzie możliwość dokonania spisu przez rachmistrza spisowego.
Plan dyżurów w innych sołectwach Gminy (w tym w Urzędzie Gminy) dostępny jest na stronie internetowej gminy oraz na słupach ogłoszeniowych.
Pełnoletnia osoba może spisać wszystkich mieszkańców budynku/mieszkania pod warunkiem, że posiada nr PESEL tych osób. W ankiecie opisu mieszkania niezbędne jest m.in. podanie informacji nt. powierzchni użytkowej mieszkania, rok oddania budynku do użytku.
Przypominam, że spis jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny.
Proszę spisu nie odkładać na miesiąc wrzesień ponieważ może okazać się on w tym czasie niemożliwy (z uwagi na duże obciążenie sieci/serwera/ problemy techniczne).
Szczegółowe informacje na temat spisu znajdują się na stronach internetowych GUS i Urzędu Gminy Suszec.