Ukraina


Parafia prowadzi rozeznanie możliwości przyjęcia uchodźców.

 

   Rodziny, które mają możliwość przyjęcia uchodźców mogą zgłosić się taką pomoc w kancelarii lub w zakrystii.

 

  Dane potrzebne do zgłoszenia :imię i nazwisko osoby do kontaktu, telefon, adres lokalu, ilość deklarowanych osób do przyjęcia/ilość pomieszczeń, deklarowany czas pobytu uchodźców, rodzaj budynku - dom wolnostojący, kamienica.

 Relokacja jest koordynowana przez Śląski Urząd Wojewódzki. Przyjmowanie uchodźców odbywa się na koszt przyjmującego, który zabezpiecza nocleg, media oraz wyżywienie. Prosimy zatem o rozważne podejmowanie decyzji według własnych możliwości finansowych.

Akcja Paczka dla Ukrainy

 

  W odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego, nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.
  Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas w aktualnościach https://katowice.caritas.pl oraz na stronie parafialnych. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm. Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również do pobrania ze strony internetowej Caritas. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia. Gotowe kartony przekazujemy do zakrystii.  W tej sprawie prosimy kontaktować się z kancelarią parafialną pod numerem 607060139

[pobierz] 0.1 MB kopia-lista-proponowanych-produktow-paczka-dla-ukr

Lista produktów 

 

 

[pobierz] 0.4 MB list_paczka_1a4

List po ukraińsku

[pobierz] 0.1 MB list-po-polsku

List po polsku - tłumaczenie